افتتاح آزمایشگاه تحقیقاتی بیماری ام اس ایران

IMG_9889
IMG_9920 IMG_9950

آیین افتتاح فاز اول ساختمان دانشگاه نوردانش میمه با حضور خانواده های معظم شهدا ،  امام جمعه ، فرماندار ، بخشدار ، شهردار ، اعضای شورای اسلامی ، مسئولین ادارات ، دهیاران ، اساتید دانشگاه و اقشار مختلف مردم  در سالن اجتماعات نوردانش میمه برگزار شد .

مراسم با تلاوت قران ، پخش سرود تعظیم آمیز جمهوری اسلامی و مولودی خوانی توسط آغاز شد و در ادامه دکتر محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه نور دانش میمه به ایراد سخن پرداخت .

IMG_9891

زمانی با عرض  تبریک اعیاد شعبانیه و خوشامدگویی به مدعوین ، مدت زمانی را به معرفی دانشگاه ، روند تاسیس ، رشته ها و مقاطع تحصیلی در این دانشگاه اختصاص داد.

دکتر زمانی از وجود 12 رشته در مقطع کارشناسی و 7 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد .

وی در خصوص اهمیت رشته های این موسسه ی آموزش عالی و تخصصی و هم جهت بودن رشته ها یاد آور شد از نظر علمی هم افزایی بین رشته ها ایجاد می شود و نوردانش میمه در بین ۱۲۰ دانشگاه زیست شناسی دولتی و غیرانتفاعی در سال ۹۲ حائز رتبه ی ۲۵ و در سال ۹۳ رتبه ی ۱۷ کشوری و در سال ۹۴ رتبه ی اول در میان غیردولتی ها و رتبه ی دهم کشوری در بین کلیه ی دانشگاهها را احراز نموده است.

دکتر زمانی در ادامه  یادآور شد رشته های این دانشگاه در چالش کنونی جهان که ناشی از تغییرات آب و هوایی و افزایش جمعیت و کمبود آب و غذا و ضرورت استفاده ی صحیح و پایدار از منابع طبیعی و گذار از اقتصاد وابسته به منابع فسیلی به اقتصاد دانش بنیان است نقش مهمی را ایفا می کنند .

رئیس دانشگاه نوردانش میمه خاطرنشان ساخت که با تشکیل شرکتهای دانش بنیان می توان از نظر اقتصادی پیشرفت کرد و حاصل اینها اقتصاد مقاومتی و مصون سازی و بومی سازی اقتصادی است و علت این امر را استفاده از منابع تجدید پذیر دانست . دکتر زمانی در ادامه مباحث پژوهشی افزود : هم اکنون با مذاکرات انجام شده با مجتمع طلای موته بزودی 2 طرح تحقیقاتی پیرامون استحصال طلا آغاز می گردد.

پس از سخنرانی ریاست محترم دانشگاه نوردانش،  آذر پی بخشدار میمه ، بصیری فرماندار شهرستان و حجت الاسلام و المسلمین زمانی امام جمعه بخش میمه ، با عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه از نقش ارزنده دکتر زمانی و دانشگاه نور دانش در شهر میمه تشکر کردند.

IMG_9902

IMG_9961

سپس دکتر صنعتی نماینده ی انجمن ام اس ایران  ، به بیان ویژگیهای این بیماری پرداخت و گفت : اگر در ۱۰۰ سال پیش حیات مردم با ابتلا به طاعون ، وبا ، سرخک ، سرخجه و مالاریا تهدید می شد امروز آن تهدیدها از بین رفته است و بیماری های جدیدی گریبانگیر انسان شده است . دکتر صنعتی گفت :  بیماری ام اس با تخریب سیستم اعصاب مرکزی انسان موجب بی حسی اعضا ، فلج و مرگ بیمار مبتلا می گردد . وی ابتلای خانم ها به این بیماری را ۳ برابر مردان دانست و گفت غالب این بیماران افراد تیزهوش هستند . نماینده ی انجمن ام اس ایران از مساعدتهای شرکتهای مختلف برای راه اندازی و تجهیز آزمایشگاه تحقیقاتی ام اس کشور در موسسه ی آموزش عالی نوردانش میمه خبر داد و تاکید کرد که این انجمن بوسیله ی خیرین اداره می شود و امروز تفاهم نامه ی انجمن با دانشگاه نور دانش میمه منعقد خواهد شد

IMG_9971 .IMG_9987

بر اساس این گزارش پس از سخنان دکتر صنعتی تفاهم نامه ی همکاری انجمن ام اس کشور با دانشگاه نوردانش میمه بین رئیس دانشگاه و نماینده ی انجمن به امضا رسید . در همین رابطه فرماندار بصیری خرید دستگاه  real time cpr به ارزش تقریبی ۶۰ میلیون تومان را برای آزمایشگاه تحقیقاتی میمه عهده دار گردید .

این آیین افتتاح با قرائت شعری در تحسین استاد دکتر عسگری توسط آقای جمالی رئیس شورای شهر میمه و سخنان دکتر عسگری قائم مقام دانشگاه در تجلیل از نقش ارزنده ی دکتر زمانی در توفیقات مختلف دانشگاه میمه خاتمه یافت .

IMG_0088 IMG_0101

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *