افزایش ۳٫۹ درصدی تولید شمش طلا در ۶ ماهه نخست سال

 

در ۶ ماهه نخست سال جاری شاهد رشد ۳٫۹ درصدی تولید شمش طلا بوده ایم.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا طالاری؛ مدیر مجتمع طلای موته با بیان این مطلب گفت: این مجتمع در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۲۴۰ کیلوگرم شمش طلا تولید کرد در حالیکه این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳۱ کیلوگرم بود.

مدیر مجتمع طلای موته فروش شمش در ۶ ماهه نخست سال جاری را ۲۵ کیلوگرم عنوان کرد و افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۵ کیلوگرم) ۶۶٫۷ درصد رشد داشته ایم.

طالاری در ادامه استحصال طلا از سد باطله‌های قدیمی که از حدود ۲ میلیون تن ذخیره برخوردار است را از اقدامات مجتمع طلای موته برشمرد و خاطرنشان کرد: تا پیش از این، مشکل ما کمبود آب بوده، اما با اجرای طرح مدار آبگیری به راحتی می‌توانیم ۶۰ درصد طلا را با هزینه کم از سد باطله‌های قدیمی استحصال کنیم.

وی شناسایی اکوسیستم منطقه و گونه‌های گیاهی و همچنین احداث ۵۰۰ مترمربع گلخانه را از دیگر اقدامات مجتمع طلای موته برشمرد و گفت: هم‌اکنون کاشت گیاهان را آغاز کرد‌ه‌ایم به گونه‌ای که با ایجاد ۳ پایلوت بر اطراف و سطح سد و دیگری بر روی سدهای باطله یعنی سطح سنگ‌های معدنی نسبت به کاشت گیاه اقدام کردیم که مورد تایید سازمان محیط ‌زیست است.

گفتنی است مجتمع طلای موته در استان اصفهان شهرستان میمه کیلومتر ۱۸ جاده گلپایگان روستای موته واقع شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *